Dijital Pazarlama

Reklam Veren Sayfalarında Büyük Değişiklik 2022

Reklam veren sayfaları 2022 yılında reklam verenler hakkında daha fazla bilgi saylayarak. Reklamlar hakkında şeffaflığı arttırmayı planlamakta.

Google, kullanıcıların sitelerini ziyaret etmeden veya satın alma yapmadan önce reklamveren hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanıyan “reklam veren sayfalarını” duyurdu. Bu değişikliğin dijital pazarlama için güzel bir güncelleme olacağını düşünüyorum.

Reklam Veren Sayfaları nedir?

Reklam veren sayfaları, doğrulama sürecini tamamlayan reklam verenler için geliştirilmiş reklam açıklamalarını içerecektir.

Facebook’ta ki “Bu Reklamı Neden Görüyorum” özelliğine benzemektedir.

bu reklam hakkında
bu reklam hakkında

Kullanıcılar “Bu Reklam Hakkında”yı tıklayarak şunları görebilir:

reklam veren sayfası
reklam veren sayfası

Değişiklik Sonrası Reklam Veren Sayfaları

Değişiklik sonrası reklam veren sayfalarında daha reklam vereneler hakkında daha fazla bilgi bulunacak. Böylelikle reklamı gören kullanıcılara Google Ads daha şeffaf olduğunu kanıtlamış olacak.

Reklam veren sayfasındaki değişiklik sonrası olası halinde neler görülecek :

  • Neden bu reklam içeriğini görüyorlar?
  • Reklamverenin marka adı.
  • Reklamverenin konumu.
  • Bu reklamverenin son 30 gün içindeki ek reklamları.
reklam veren sayfalarında değişiklik
reklam veren sayfalarında değişiklik

Kullanıcılar ayrıca, ilgilenmedikleri reklam verenlerin reklamlarını sessize almak ve/veya politikaları ihlal ettiğini düşündükleri reklamları bildirmek için “bu reklamı görmeyi bırak”ı tıklayabilirler.

Amaç, kötü aktörlerin kendilerini yanlış tanıtma yeteneklerini sınırlarken, ekosistemdeki güvenilir reklamcıları ayırt etmeye yardımcı olacak daha fazla bilgi sağlamaktır.

Reklam Veren Sayfaları Ne Zaman Geliyor?

Reklam veren sayfalarının önümüzdeki aylarda ABD’deki reklam verenlere sunulması bekleniyor ve 2022’den itibaren aşamalı olarak daha fazla ülkede kullanıma sunulması bekleniyor. Türkiye için de umarım en kısa süre içerisinde kullanıma sunulur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu