Dijital Pazarlama

Adjust ile Appsflyer Hangisini seçmeliyim?

Adjust ile Appsflyer arasında kaldığını farkındayım. Ama bu makale yazım size yol gösterecek ve kafanızdaki bir çok soru işaretini giderecek.

Mobil ilişkilendirme takibi — günümüzde iOS 14 güncellemesi sonrasında uygulama pazarlama pazarındaki en sıcak konu. Bu konu hakkında yazdığımı iOS 14’ün Dijital Pazarlamaya etileri blogumu mutlaka okuyunuz. Mevcut yüzlerce mobil ilişkilendirme platformundan en gelişmiş ve en popüler olanları işte: Adjust ve Appsflyer.

Peki hangisi sizin için en uygun olduğunu nasıl seçersiniz? Kararınızı kolaylaştırmak için bu karşılaştırma makalesini oluşturdum.

Mobil ilişkilendirme takibi nedir?

Mobil ilişkilendirme izleme veya takibi – nedir? Mobil ilişkilendirme, uygulama kullanıcılarınızın nereden geldiğini ve müşteriniz olmadan önce gerçekleştirdikleri dönüşüm işlemlerini keşfetme sürecidir. Peki, bu bilgiler Google Analytics 4 gibi popüler mobil uygulama mağazaları size sağlıyor mu?

Evet sağlıyor lakin 3. parti reklam ağları tarafından yayımlanan reklamların verilerini almak konusunda size yardımcı olmuyor. Örnek vermem gerekirse: AdClony, Chartboost, Unity Ads gibi reklam ağlarında yayınladığını reklamların performanslarını ölçmek için bu gibi mobil ilişkilendirme araçları kullanmanız gerekmektedir.

3. parti reklam ağlarıyla neden Google Analytics 4 çalışmıyor? Bu sorunun cevabı veri güvenliği tarafında gizli.

Hangisi Seçeceğime Nasıl Karar Vereceğim?

Adjust ile Appsflyer arasında kararsız kalmanız gayet normal karar verirken size çok kolay sağlayacak bir yol sunacağım.

Appsflyer veya Adjust hangi izleme platformunu kullanmayı düşüyorsanız kesinlikle rakiplerinizin neler kullandığı mutlaka bakın size biraz da olsa fikir kazandıracaktır. Sonrasında mutlaka kullanmayacak olsanız bile her iki platform ile görüşme sağlayın ve bir demo kullanım rica edin.

Rakiplerinizin kullandığı mobil izleme platformunu öğrenmek için kullanabileceğiniz tool : AppBrain

Appsflyer

AppsFlyer, geliştiricilerin, işletmelerin ve pazarlama ajanslarının satın alma hunilerini izlemelerini ve optimize etmelerini sağlayan bir mobil uygulama analizi ve pazarlama yazılımıdır. Platform, çok sayıda uygulamayla bütünleşir, böylece reklamverenler kapsamlı promosyon kampanyaları yapabilir.

Bu çözüm, veri odaklı pazarlama profesyonellerinin yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak ve mobil işlerini büyütmek için sorumlu kararlar vermeleri için geliştirilmiştir. Derin analitik, performans ölçümleri ve esnek raporlama sağlar.

Mobil uygulama izleme araçlarının her biri, kurulumları, işlevleri, sınırları ve yetenekleri bakımından benzersizdir. Bunlar, derin kullanıcıların davranışlarını analiz etmek için tasarlanmamıştır; topluluklar, satın alımlar, yüklemeler, tıklamalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere pazarlama kanallarından gelen önemli olayları analiz etmek mümkündür.

Adjust

Adjust, mobil ölçüm ve dolandırıcılığı önlemede endüstri lideridir. Dünya çapında faaliyet gösteren şirket, dünya çapındaki mobil uygulama pazarlamacılarına yüksek kaliteli analitik, ölçüm ve dolandırıcılık önleme çözümleri sağlayarak daha akıllı ve daha hızlı pazarlama kararları almalarını sağlıyor. Adjust, Facebook, Google, Snap, Twitter, Line ve Tencent dahil olmak üzere tüm büyük platformlarla bir pazarlama ortağıdır. 

Toplamda 25.000’den fazla uygulama, performanslarını iyileştirmek için Adjust’ın çözümlerini uyguladı. 2012 yılında kurulan Adjust’ın bugün Berlin, New York, San Francisco, São Paulo, Paris, Londra, Moskova, İstanbul, Tel Aviv, Seul, Şanghay, Pekin, Tokyo, Mumbai ve Singapur’da global ofisleri bulunuyor.

Adjust mobil izleme, aralarında etkileyici bir özellik olan çok sayıda mobil izleme çözümüne sahiptir – Adust, 1.000’den fazla reklam ortağıyla entegre olur! Hizmetlerini ve desteğini 11 ülkede, çoğunlukla küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) ve yeni başlayanlar için en uygun 21 dilde alabilirsiniz.

Sonuç

Bir mobil ilişkilendirme platformu seçmek ilk başta oldukça karmaşık görünebilir, ancak uzmanlıklarına daha derinden daldığınızda, en uygun olanı seçmek daha kolay hale gelir.

Bu Adjust vs Appsflyer makalesinden fark ettiğiniz gibi, Adjust mobil ilişkilendirme platformu, daha küçük mobil uygulama ilişkilendirme ihtiyaçları ve dolayısıyla daha küçük bütçeleri olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha uygundur, Appsflyer ise izleme yapmak isteyen büyük işletmeler için iyi bir seçimdir. büyük bütçeler ve ihtiyaçlar ile çok sayıda uygulama izleme analitiği.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu