WordPress
Trend

İşletme Web Siteleri için WordPress Eklentileri

İşletmenizi 2020’de bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz 55.000’den fazla WordPress eklentisi var. Bu, yeni kullanıcıların web siteleri için doğru eklentiyi bulmasını son derece zorlaştırır.

Sıklıkla okuyucular tarafından SEO, sosyal medya, yedeklemeler, hız vb.İçin en iyi WordPress eklentisi önerilerini soruyorum sizlere.

Doğru WordPress eklentileri ve araçlarına sahip olmak çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, 2020’de işletme web siteleri için sahip olunması gereken WordPress eklentileri konusundaki uzman seçimlerimizi paylaştık.

İşletme web siteleri için WordPress eklentisi olmalıdır

1. WPForms

WPForms

Her web sitesinin bir iletişim formu gerekir, çünkü ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. WPForms, WordPress için en kullanıcı dostu iletişim formu eklentisidir.

Bu sürükli olarak çevrimiçi form oluşturusunu, iletişim formlarını, e-posta abonelik formlarını, çevrimiçi sipariş formlarını, ödeme formlarını,
anketleri, anketleri ve temelde tüm diğer çevrimiçi form türlerini birkaç tıklamayla kolayca oluşturmanıza olanak tanır .

WPForms tüm popüler pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir, böylece 5 dakikadan daha kısa sürede güçlü formlar oluşturabilirsiniz.

Hatta özel bir WordPress kullanıcı kayıt formu ve giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olacak seçeneklerle birlikte gelir.

WPForms’u WPBeginner web sitesinde ve diğer tüm web sitelerimizde kullanıyoruz. Ama yalnız değiliz. 3 milyondan fazla web sitesi WPForms kullanıyor ve 3 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak 5 yıldızlı derecelendirme ortalamasının 4.9’unu tutuyor.

Basit bir çözüm arayanlar için ücretsiz bir WPForms Lite sürümü var.

İşinizi ciddi bir şekilde büyütmek istiyorsanız, Pro sürümünü almanızı öneririz, çünkü olası satış yaratma çabalarınızı artırmak için ihtiyacınız olan tüm güçlü özelliklerle birlikte gelir. 

2. MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics ile “düzgün bir şekilde” bağlamanıza olanak tanır. Böylece, kullanıcıların web sitenizi tam olarak nasıl bulduğunu ve kullandığını görebilirsiniz.

En iyi yanı, WordPress panonuzun içinde önemli olan tüm önemli istatistikleri göstermesidir.

Ardından trafiğinizi, abonelerinizi ve gelirinizi artırmak için web sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz. WordPress’te Google Analytics’in nasıl kurulacağı , e-ticaret izlemeyi etkinleştirmek için Google Analytics’in nasıl kullanılacağı ve kullanıcı katılımının nasıl izleneceği hakkında ayrıntılı bir anlatım sağlayacağım.

MonsterInsights’ın ücretsiz bir sürümü var , ancak gerçek gücü sadece premium sürüme yükselttiğinizde açılıyor .

MonsterInsights 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

3. Yoast SEO

Yoast SEO

SEO, arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. WordPress kutunun dışında SEO dostu olsa da, SEO en iyi uygulamalarını kullanarak web sitenizin trafiğini artırmak için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Yoast SEO, tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tüm WordPress SEO eklentilerinden Yoast, sayfa içi SEO’nuzu geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikler ve araçlarla en kapsamlı çözümü sunar.

Meta etiketler eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, sitenizi Google Search Console’a bağlamanıza, sosyal medya için optimize etmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olur .

Yoast, son derece yararlı olan 301 yönlendirmelerini kolayca oluşturmanızı sağlayan güçlü bir Yönlendirme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca URL’lerin değişimini algılar ve otomatik yönlendirmeler oluşturur, böylece web sitenizde herhangi bir kopuk bağlantı yoktur.

Web sitenizde tam SEO kurulumu için, adım adım talimatlar ile yeni başlayanlar için nihai WordPress SEO eğiticimizi izleyin .

4. Constant Contact

Sürekli İletişim

E-posta, işletme sahibi olarak emrinizde en etkili ve en güvenilir pazarlama aracıdır. Web sitenizden ayrıldıktan sonra bile kullanıcılarınızla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Bu nedenle, her işletme sahibine bir e-posta listesi oluşturmaya başlamalarını öneriyorum.

Constant Contact , dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir.

Platformları, bir e-posta listesi oluşturmanıza ve abonelerinize güzel e-posta bültenleri göndermenize olanak tanır.

Teknik olmayan kullanıcılar için hızlı ve kolay bir kurulum sunar. Ayrıca, WordPress için OptinMonster ve WPForms gibi popüler kurşun oluşturma eklentileriyle de iyi çalışır.

5. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster piyasadaki en popüler dönüşüm oranı optimizasyon yazılımıdır. Vazgeçen web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine ve müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

Bu WordPress eklentisi ve uygulaması, daha fazla e-posta abonesini hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olur.

OptinMonster, sürükle ve bırak oluşturucularıyla kolayca özelleştirebileceğiniz, önceden hazırlanmış yüksek dönüşümlü katılım formlarıyla birlikte gelir. Güçlü görüntülü reklam hedefleme özellikleri, her kullanıcı için kampanyaları kişiselleştirmenize olanak tanır, böylece doğru mesajı doğru zamanda gösterebilirsiniz.

Blogcular, işletme web siteleri ve e-Ticaret web siteleri için mükemmel bir çözümdür. Temel olarak, web sitenizin trafiğinden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, OptinMonster’a ihtiyacınız vardır.

Terk edilmiş sepet satışlarını kurtarmanıza , web sitesi ziyaretçilerini dönüştürmenize ve e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur . OptinMonster’ı kullanarak diğer işletmelerin ne kadar başarılı olduğunu görmek için bu örnek olay incelemelerini okuyun .

WPBeginner ve diğer web sitelerimizde OptinMonster kullanıyoruz.

6. Sucuri

Sucuri

Güvenlik, tüm çevrimiçi işletme sahipleri için en önemli öncelik olmalıdır. Sucuri , muhtemelen siteniz için alabileceğiniz en iyi korumanın biri olan bir WordPress güvenlik eklentisi ve web uygulaması güvenlik duvarı sunar .

Sitenizi DDoS, kötü amaçlı yazılım tehditleri, XSS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve temelde diğer tüm saldırı türlerinden izler ve korurlar. Web sitenizde bir güvenlik duvarınız yoksa, bugün bir tane eklemeniz gerekir.

Web sitenizin güvenliğini nasıl güçlendireceğiniz ve işletmenizi nasıl koruyacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için yeni başlayanlar için adım adım talimatlar içeren nihai WordPress güvenlik kılavuzumuza bakın .

Sucuri, WPBeginner’a her ay yüz binlerce saldırıyı engellememize yardımcı oluyor.

7. UpdraftPlus

UpdraftPlus

UpdraftPlus piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentisidir . Otomatik yedeklemeler ayarlamanıza ve bunları Google Drive, Dropbox, S3, Rackspace, FTP, e-posta ve daha fazlası gibi uzak bir yerde güvenle saklamanıza olanak tanır.

Ayrıca web sitenizi bir yedekten geri yüklemeyi çok kolaylaştırır. Temel eklentileri ücretsizdir, ancak ekstra özelliklere ve öncelik desteğine sahip ücretli bir planları vardır.

8. WP Roketi

WP Roketi

WP Rocket piyasadaki en iyi WordPress önbellekleme eklentisidir . WordPress web sitenizin hızını ve performansını herhangi bir teknik beceri gerektirmeden anında iyileştirmenizi sağlar .

Gzip sıkıştırması, sayfa önbelleği ve önbellek önyüklemesi gibi önerilen WordPress önbellek ayarlarını otomatik olarak açar. Sayfa yükleme sürelerini daha da iyileştirmek için tembel yükleme görüntüleri, CDN desteği, DNS önokuma, küçültme ve daha fazlası gibi isteğe bağlı özellikleri de açabilirsiniz.

En önemlisi, WP Rocket, birinin sayfayı önbelleğe kaydetmesini istemesini beklemez. Web sitenizin önbelleğini otomatik olarak tarar ve anında performans artışı sağlar.

WP Rocket, web sitenizi daha da hızlandırmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir görüntü optimizasyon hizmeti olan Imagify’ı da sunmaktadır.

Bu, en kolay ve en yeni başlayanlara uygun önbellekleme eklentisidir. Sadece olumsuz, sadece ödenir olmasıdır.

9. Beaver Builder

Kunduz Oluşturucu

Beaver Builder , WordPress için en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur . Web sitesi tasarımınızı kolayca özelleştirmenizi ve herhangi bir kod yazmadan özel sayfa düzenleri oluşturmanızı sağlar.

İşletme sahipleri bunu seviyor çünkü bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan birkaç dakika içinde tamamen özel açılış sayfaları oluşturmalarına izin veriyor.

10. Memberpress

MemberPress

MemberPress , WordPress kullanarak çevrimiçi topluluklar ve üyelik siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Piyasadaki en iyi WordPress üyelik eklentisidir .

Abonelikler oluşturabilir ve kullanıcılara abonelik planlarına göre içerik kısıtlayabilirsiniz. Tüm popüler ödeme çözümleriyle çalışır ve WooCommerce kullanan çevrimiçi mağazalarla güzelce oynar.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu